Pytanie do specjalisty - odcinek 5 

Pytanie do dermatologa - odcinek 5

W piątym odcinku Pani doktor Aleksandra Żerdzińska odpowiada na pytania:  

 1. Pani Marzeny: "Co można zrobić z pękającym naczynkiem przy oku? Dwa razy zastosowałam plazmę, ale efekt max 3 miesiące i nawraca."
 2. Pani Piotra: "Jaka jest cena usunięcia kilku włókniaków, metodą elektrochirurgii?"
 3. Pani Aldony: "7 lat temu miałam przeprowadzoną korekcję odstających uszu, niedawno zaczęło na lewym uchu rosnąć mi zgrubienie. W dniu dzisiejszym jest ono dosyć spore, czasami boli i swędz. Podejrzewam, że to bliznowiec. Czy w Państwa klinice pozbędę się tej narośli, tak żeby więcej się nie pojawiła?"

Czytaj więcej...

Pytanie do specjalisty - odcinek 4 

Pytanie do dermatologa - odcinek 4

W czwartym odcinku Pani doktor Aleksandra Żerdzińska odpowiada na pytania:  

 1. Pani Kasi: "Mam 36 lat, w okresie letnim, w słoneczne dni na mojej twarzy, coraz częściej, zauważam pionowe i poziome zmarszczki na czole. Kiedy powinnam rozpocząć zabiegi z wykorzystaniem botoksu? Czy to nie za wcześnie? Czy takie zabiegi są bezpieczne?"
 2. Pani Justyny: "Mam problem ze skórą twarzy dotkniętą trądzikiem różowatym. Stosuję odpowiednie dermokosmetyki, jednak nie przynoszą one oczekiwanych efektów. Chciałabym więc wdrożyć farmakoterapię. W tym celu konieczna jest ocena stanu skóry w gabinecie, czy mogę poprosić lekarza rodzinnego o przepisanie leku?"
 3. Pani Kasi: "W maju zakończyłam 10-miesięczną terapię Axotretem. Ile czasu powinnam odczekać, aby móc bezpiecznie wykonywać zabiegi jak np. depilacja laserowa lub tatuaż?"

Czytaj więcej...

Pytanie do specjalisty - odcinek 3 

Pytanie do dermatologa - odcinek 2

W trzecim odcinku Pani doktor Aleksandra Żerdzińska odpowiada na pytania:  

 1. Pani Aleksandry: "Jeżeli rozważam rozpoczęcie kuracji izotretynoiną, to jakie badania wcześniej wykonać, żeby być w 100% przygotowanym do wizyty? Czy odczulanie w postaci szczepień to przeciwwskazanie?"
 2. Pani Martyny: "Na czole i brodzie mam bardzo dużo zmian trądzikowych, w jaki sposób mogę dbać o skórę twarzy, aby zmniejszyć ilość pojawiających się wyprysków jeżeli karmie piersią maluszka? Czy w takiej sytuacji warto wybrać się do dermatologa, będzie w stanie mi pomóc?"
 3. Pani Justyny: "Jak poradzić sobie z bawolim okiem (brodawka wirusowa), na stopie, u 10-letniego chłopka."
 4. Pani Anity: "U mojego chłopaka wykryto gronkowca z powstałych ran na dłoniach czy jest to zaraźliwe czy powinnam unikać kontaktu z nim czy też nie zagraża to zdrowej osobie?"

Czytaj więcej...

Pytanie do specjalisty - odcinek 2

Pytanie do dermatologa - odcinek 2

W drugim odcinku Pani doktor Aleksandra Żerdzińska odpowiada na pytania:  

 1. Pani Justyny: "Mam pytanie odnośnie tłuszczaków na twarzy. Czy jest jakiś skuteczny sposób na ich usunięcie?"
 2. Pani Magdy: "Mam włosy cienkie, przetłuszczające się, myje je codziennie (szampony bez sls itp.), a od pewnego czasu zauważyłam, że się przerzedzają, zwłaszcza na przodzie. Proszę o poradę co zrobić, by włosy się nie przetłuszczały i zaczęły odrastać, - konkrety. Co może być przyczyną?"
 3. Pani Iwony: "Do jakich zabiegów na twarz przeciwwskazaniem jest karmienie piersią? Jestem dwa miesiące po porodzie i chciałabym poprawić wygląd skóry po przebytej ciąży."
 4. Pani Aleksandry: "Biorąc pod uwagę to, że często reakcja alergiczna występuje dopiero przy ponownym kontakcie z danym alergenem, to czy wykonywanie jednorazowych prób uczuleniowych np. przed stosowaniem nowego kosmetyku ma sens?"

Czytaj więcej...

Pytanie do specjalisty - odcinek 1

Pytanie do dermatologa - odcinek 1

Tym filmem rozpoczynamy serię Pytanie do dermatologa. W pierwszym odcinku Pani doktor Aleksandra Żerdzińska odpowiada na pytania:  

 1. Pani Aleksandry: "Czy wykonujecie Państwo zabieg przy użyciu toksyny botulinowej na bruksizm?"
 2. Pani Beaty: "Proszę o wskazanie preparatu na pojawiające się rozstępy na piersiach u 13 latki."
 3. Pani Klaudii: "W sierpniu 2019 zakończyłam leczenie lekiem Axotret, od około 2 miesięcy coraz częściej pojawiają się na twarzy małe wypryski (od czasu do czasu także nieco większe) i zastanawiam się czy powinnam się obwiać nawrotu trądziku?"
 4. Pani Barbary: "Zauważyłam na nóżce córki białe plamki, czy jest jakakolwiek szansa na Państwa ocenę czy to coś poważnego bez fizycznego zbadania?"

Czytaj więcej...