teleporada

teleporada

zaświadczenie lekarskie

Kobieta kontra czasKobieta kontra czas

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

W2 – nawilżanie, czyli ucieczka z krainy suchości. Poznaj kolejny element Wielkiej Piątki Kobiety kontra czas

Wielka piątka kobiety kontra czas - w2 - nawilżanie

Stworzyłam koncepcję Wielkiej Piątki Kobiety kontra czas, aby uprościć i usystematyzować pielęgnację każdej z nas – niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Wierzę, że w kosmetyczce powinno się znaleźć 5 grup produktów, które zapewnią skórze, wszystko czego potrzebuje.

  1. Fotoprotekcja (W1).
  2. Nawilżanie (W2).
  3. Oczyszczanie i złuszczanie (W3).
  4. Antyoksydanty (W4).
  5. Retinoidy (W5).

Dziś o W2, czyli nawilżaniu, bez którego nasza skóra jest jak meduza wyrzucona na brzeg :)

 

Poznaj moją historię

W2 kobieta kontra czas - Aleksandra Żerdzińska

Jako dziecko i nastolatka żyłam w błogich czasach, gdy umycie twarzy wodą z mydłem (a czasem bez) kończyło moje rytuały pielęgnacyjne. Jednak tylko do czasu. Ten spokój został zaburzony przez okres dojrzewania i pryszczate niespodzianki, jakie ze sobą przyniósł. W walce z przetłuszczaniem, zaskórnikami i przeróżnej wielkości zmianami zapalnymi w ruch poszły żele i peelingi myjące, przecieranie twarzy spirytusem, a na dokładkę wysuszające kremy oraz pasty na bazie siarki i cynku.

Moim pomysłem na walkę z pryszczami była „śmierć przez wysuszenie”, więc krem nawilżający traktowałam jako wroga numer jeden. Gdy już odkryłam wszelkie popełniane błędy i doszłam do porozumienia ze swoją skórą (oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie), pojawił się kolejny wróg: suchość. A więc łojotok i suchość skóry – takiego scenariusza nie brałam pod uwagę, choć ten fatalny duet spotyka się dosyć często.

W2 kobieta kontra czas - Aleksandra Żerdzińska

Łojotok wynikający z dużej aktywności gruczołów łojowych kontroluję regularnym stosowaniem retinoidów i hydroksykwasów (o czym w kolejnych wpisach), a suchość odpowiednio dobranymi kremami nawilżających i natłuszczającymi – bo nasza skóra lubi jedno i drugie. Dlatego też w kosmetyczce mam 2 kosmetyki przywracające równowagę mojej skórze: lekki krem nawilżający i bogatszy krem z przewagą substancji natłuszczających (tak naprawdę mam ich nie 2, tylko co najmniej 22, ale to już wynika z misji Dr Tester :), w każdym razie Ciebie zachęcam, aby ograniczyć się do 2).

 

Bariera hydrolipidowa, czyli co?

Określenie „bariera hydrolipidowa” jest powtarzane jak mantra: dbaj o nią, chroń ją, odbudowuj, regeneruj itd. Zacznijmy więc od tego, czym ona jest. Wyobraź sobie, że nasza skóra to dom, a jej 3- piętrowa konstrukcja (naskórek, skóra właściwa i podskórna tkanka tłuszczowa) pokryta jest dachem, w tym wypadku ochronną tarczą nazywaną właśnie barierą hydrolipidową (BHL).

BHL to nic innego jak mieszanka wody i oleju, która jest naszym osobistym kremem. Warto jednak wiedzieć, że:

  1. w pewnych okresach życia (okres dojrzewania, perimenopauzy, menopauzy),
  2. z powodu wrodzonych defektów skóry (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca),
  3. w związku z rodzajem skóry (skóra wrażliwa, naczyniowa, sucha, przetłuszczająca się),
  4. w wyniku niewłaściwej pielęgnacji (nadmiar alkoholu, detergentów, kwasów chemicznych) ten krem szwankuje i musimy go wspomóc i ulepszyć!!!

 

Co buduje BHL, czyli Twój osobisty krem ochronny

W poniższej tabeli zestawiłam obecne w skórze substancje o właściwościach nawilżających i natłuszczających, które budują barierę hydrolipidową, nazywaną też płaszczem hydrolipidowym.

 

Składniki nawilżające  Składniki natłuszczające 
  1. Chlorek sodu
  2. Mocznik, kwas moczowy, amoniak
  3. Proteoglikany
  4. Aminokwasy
  5. Kwas piroglutaminowy
  6. Sole kwasu mlekowego, cytrynowego, mrówkowego
  1. Cholesterol
  2. Trójglicerydy i kwasy tłuszczowe
  3. Estry woskowe
  4. Skwalen
  5. Ceramidy

 

 

Hydrofilowe i hybrofobowe…

W kosmetykach także znajdują się te 2 grupy substancji. Jedne mają właściwości hydrofilowe (lubią wodę), a więc ją przyciągają, drugie – właściwości hydrofobowe, czyli można powiedzieć, że jej nie lubią, ale w tym wypadku zapobiegają jej ucieczce.

W kosmetykach za właściwości nawilżające odpowiadają: kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik, kwas laktobionowy, trehaloza, gliceryna, aminokwasy, a za właściwości natłuszczające: lipidy, oleje, ceramidy, masła, woski, cholesterole, fosfolipidy, fitosterole.

Mam nadzieję, że przybliżyłam Ci trochę znaczenie produktów nawilżających w codziennej pielęgnacji, a jeżeli chciałabyś poczytać więcej, to koniecznie zerknij tu: www.kobietakontraczas.pl.

 

Dlaczego warto, a nawet powinno się nawilżać skórę?

  1. Wzmacnianie bariery ochronnej skóry – to ochrona jest najważniejszą funkcją naszej skóry.
  2. Zmniejszenie podatności skóry na drażniące działanie rozmaitych czynników środowiskowych – od zanieczyszczeń powietrza po alergeny unoszące się w powietrzu i te, z którymi bezpośrednio ma kontakt nasza skóra.
  3. Ograniczanie objawów suchości.
  4. Zmniejszanie aktywności gruczołów łojowych (suchy łojotok jest jednym z tematów poruszonych w mojej książce).
  5. Zapobieganie podrażnieniom skóry i przyspieszenie regeneracji.
  6. Opóźnianie procesu starzenia – fibroblasty nie mogą sprawnie pracować, gdy wokół nich panuje susza i niedobór składników nawilżających.

 

Odliczam dni i uchylam rąbka tajemnicy

Już w przyszłym miesiącu na rynku pojawi się mój pierwszy kosmetyk – krem nawilżająco-odżywczy do stosowania zarówno na dzień, jak i na noc. Jeżeli jesteś minimalistką i nie lubisz kolekcjonować słoiczków na łazienkowej półce lub zwyczajnie szkoda Ci czasu na aplikację dwóch osobnych kremów – krem ten możesz stosować na skórę w okolicy oczu – ma wszelkie badania potwierdzającego jego skuteczność i bezpieczeństwo dla delikatnej skóry powiek.

Zobacz, na jakie substancje się zdecydowałam, tworząc krem W2 – hydra protect:

  1. kwas hialuronowy – intensywnie nawilża, napina i wygładza powierzchowne zmarszczki,
  2. mumio – naturalna substancja mineralna zbudowana z 87 mikro- i makroelementów o działaniu regenerującym i biostymulującym na tkanki,
  3. witaminy C, E i B 3 (niacynamid) – działają antyoksydacyjnie, rozjaśniają przebarwienia i wspomagają fibroblasty w produkcji włókien podporowych takich jak kolagen i elastyna,
  4. oleje – z pestek malin i winogron – tworzą delikatny film na powierzchni skóry, natłuszczają i wzmacniają barierę lipidową/ochronną naskórka; wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, -6, -9 zawarte w tych olejach ograniczają powstawanie zmian zapalnych
  5. wyciągi i ekstrakty roślinne – z czarnej porzeczki, czerwonych malin, liści boldo oraz wąkrotki azjatyckiej – wspomagają właściwości kojące, regeneracyjne i antyoksydacyjne kremu. Krem Derma Dance W2 – hydra protect – już wkrótce.

 

 

mockup kobieta kontra czas 150x206Autor: Aleksandra Żerdzińska

www.kobietakontraczas.pl

 

   

 

"Jak mogę się zapisać na zabieg?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com