teleporada

teleporada

zaświadczenie lekarskie

Kobieta kontra czasKobieta kontra czas

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Edukacja z Derma Clinique

Brodawki łojotokowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Brodawka łojotokowa

Brodawki łojotokowe – zmiany o różnych twarzach. Brązowe lub czarne, mniej lub bardziej wypukłe i szorstkie w dotyku. Brodawki łojotokowe, bo o nich mowa, lubią gościć na naszym ciele, choć są gośćmi absolutnie nieproszonymi. Początkowo mają postać drobnych plamek, które lubią rosnąć zarówno wszerz, jak i w górę. Czasami budzą grozę, jak u mojej ostatniej pacjentki.

Nic dziwnego, że taka czarna guzkowa zmiana na policzku zaniepokoiła pacjentkę. Jednak ocena dermoskopowa szybko ją uspokoiła, a obraz histopatologiczny potwierdził łagodny charakter zmiany.

 

Ulubione lokalizacje brodawek łojotokowych

Brodawki łojotokowe są mało wybredne. Można powiedzieć, że lokalizacja jest dla nich obojętna – wyrastają na twarzy, tułowiu, a nawet na kończynach, choć te dwa pierwsze miejsca upodobały sobie w szczególności. Jeżeli postanowiły zagnieździć się w okolicy pod biustem, mogą swędzieć, zwłaszcza po spoceniu.

Brodawka łojotokowa

Brodawki łojotokowe mimo złowrogiego wyglądu są zmianami łagodnymi, lecz każda z nich powinna trafić pod trzecie oko dermatologa – pod dermatoskop. Obraz widoczny w 20-krotnym powiększeniu pozwala określić charakter zmiany – łagodny lub złośliwy.

 

Czy musisz z nimi żyć?

Nowoczesna medycyna oferuje kilka sposobów na ich pozbycie się, jednak znowu laser ze swoją precyzją pozostaje rozwiązaniem numer 1. Ponieważ brodawka łojotokowa może imitować czerniaka, koniecznie pokaż ją dermatologowi, zanim zdecydujesz się na jej usunięcie.

Zarówno brodawki łojotokowe, jak i opisywane we wcześniejszych wpisach włókniaki miękkie nie nawracają po usunięciu, ale… mogą się pojawiać nowe w tych samych miejscach lub zwykle w niewielkiej odległości od poprzednich. Nie oznacza to, że ich przyczyną jest wirus czy bakteria. Zmian tych po prostu przybywa z wiekiem i jeżeli ich obecność masz zapisaną w genach, to bądź przygotowana na to, że kiedyś wrócą.

Co w takim razie zrobić, gdy zauważysz u siebie brodawkę łojotokową?

  • Pokaż ją dermatologowi, aby upewnił Cię, że zmiana jest spokojna i możesz z nią żyć.

Zadecyduj, czy akceptujesz jej obecność, czy nie. W tym drugim przypadku laserowe usunięcie daje znakomite efekty estetyczne, a także wyprzedza skutecznością starsze metody, takie jak elektrokoagulacja czy krioterapia.

 

Autor: Aleksandra Żerdzińska | www.KobietaKontraCzas.pl

 

 

Cennik zabiegów w Derma Clinique

   

"Jak mogę się zapisać na zabieg?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com