teleporada

teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Brodawki wirusowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć!

brodawka wirusowa leczenie

Brodawki wirusowe zwane popularnie kurzajkami są zakaźną i bardzo częstą chorobą skóry. Uważa się, że większość ludzi przynajmniej raz w życiu będzie mieć kurzajki. Zmiany o typie brodawek zlokalizowane mogą być praktycznie wszędzie.

W zależności od okolicy przyjmują różną postać. Mogą przyjąć postać palczastych wykwitów- jeżeli lokalizują się w przestrzeniach między palcowych, gładkich lub lekko zrogowaciałych grudek- na twarzy lub dłoniach, długich i cienkich wypustek, gdy lokalizują się na powiekach.

 

Ból i trudności w chodzeniu...

Najczęstszą lokalizacją brodawek są jednak stopy. Bardzo często są wtedy mylone z odciskami lub modzelami. Nieświadomi ich istnienia przez wiele miesięcy lub lat z nimi chodzimy. Z uwagi na ciepłe i wilgotne środowisko jakie panuje w obuwiu mają one tendencję do rozprzestrzeniania się. Zwykle nie powodują dolegliwości bólowych choć czasem, gdy osiągają duże rozmiary mogą powodować ból lub nawet trudności w chodzeniu.

 

Korzystnie z basenów...

...oraz sauny to częsta przyczyna zarażenia się wirusem brodawczaka odpowiedzialnego za powstanie brodawek. Wirus brodawczaka, zwany także wirusem HPV szerzy się przez kontakt, więc możesz zarazić się bezpośrednio od osoby chorej dotykając jej dłoni lub stąpając po podłodze, gdzie złuszczone komórki z wbudowanym wirusem wszczepiają się do naszego naskórka. To bardzo łatwa droga zakażenia.

 

W skrócie:

Lokalizacja brodawek: dłonie, stopy, kolana, skóra gładka twarzy, powieki (praktycznie wszędzie)

Przyczyna: wirus brodawczaka ludzkiego

Metody zakażenia: kontakt z wirusem

 

Metody leczenia brodawek wirusowych.

Duża częstość występowania brodawek wirusowych powoduje, że na rynku można zakupić wiele preparatów dostępnych bez recepty do walki z kurzajkami. Dostępne płyny zawierają w swoim składzie mieszankę różnych kwasów: salicylowego, mlekowego, monochlorooctwoego wywołujących miejscowe podrażnienie i stan zapalny, który powinien doprowadzić to oddzielenia zakażonej tkanki. Dostępne są także preparaty do wymrażania kurzajek.

Wymienione preparaty mogą być skuteczne w przypadku niewielkich zmian o krótkim czasie trwania. Kilkuletnia i nadmiernie przerośnięta brodawka raczej nie podda się leczeniu w/w sposobami. Metody naturalne jak jaskółcze ziele czy homeoterapia także bywają skuteczne. Jeżeli jednak powyższe metody są nieskuteczne konieczna może okazać się wizyta u dermatologa lub podologa.

 

 

Metody leczenia brodawek wirusowych w Derma Clinique

  1. Laseroterapia- laser Co2 służy do bezpośredniego niszczenia zmienionej chorobowo tkanki. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego z uwagi na bardzo wysoką temperaturę generowaną przez laser.
  2. Łyżeczkowanie- czyli ścinanie brodawek wirusowych ostrą pętlą narzędzia chirurgicznego.
  3. Krioterapia- niszczenie brodawek wirusowych bardzo niską temperaturą
  4. Azotan srebra- substancja stosowana w wysokim stężeniu np. 60%. Tylko w gabinetach lekarskich! Azotan wbudowuje się w ścianę brodawki hamując jej wzrost.

 

Żadna z wyżej wymienionych metod nie daje 100% skuteczności. Z naszego doświadczenia wynika, że metody łączone, które polegają na jednoczesnym zastosowaniu laseroterapii, a następnie krioterapii na miejsce/lożę po usuniętej brodawce są najskuteczniejsze. Do gojenia polecamy preparaty ze srebrem. Czas gojenia po zabiegu usunięcia brodawki wynosi 4-6 tygodni.

 

 

Konieczna wizyta kontrolna!

Z uwagi na dużą nawrotowość zmian kontrola po tym czasie jest niezbędna, aby w razie nawrotu brodawki usunąć ją już w początkowym stadium. Z uwagi na konieczność znieczulenia, które wiąże się z bólem w trakcie podawanie znieczulenia czasem polecamy leczenie podologiczne. Podolog leczy brodawki w sposób mniej inwazyjny, stosując miejscowe preparaty nakładane 1 x w tygodniu po uprzednim opracowaniu brodawki.

 

Cennik:

Usuwanie laserowe brodawek- od 200 zł

Konsultacja po zabiegu- 0 zł

Leczenie podologiczne- od 120 zł

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com