teleporada

teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Nowość w Derma Clinique- badania genetyczne

badanie genetyczne

IGENESIS to jedyne badanie nutrigenetyczne w Polsce analizujące ponad 100 polimorfizmów genów i niemal 600 procesów z nimi związanych. To również indywidualny profil żywieniowy oraz zalecenia dietetyczne zgodne z DNA pacjenta. W DNA zapisane są informacje na temat koloru oczu i włosów czy podatności na różne choroby. Są w nim także wskazówki, które umiejętnie odczytane przez ekspertów dadzą odpowiedź jak się odżywiać, by cieszyć się zdrowiem i długim życiem. Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Trwa zaledwie kilka minut. Wykonuje się je tylko raz w życiu, a uzyskane dzięki niemu wyniki są aktualne przez całe życie.

IGENESIS PLUS

Badanie iGenesis to pięć wzajemnie uzupełniających się modułów: SLIM, MICRO, SENSOR, HEALTH i DETOX połączonych z analizą predyspozycji sportowych Fit Sport. Tworzą razem spójny obraz indywidualnych potrzeb i predyspozycji Twojego organizmu.

MODUŁ SLIM

Analizuje predyspozycje do metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek, umożliwiając opracowanie spersonalizowanego profilu żywieniowego, który utrzymać wysoką wydolność organizmu podczas ćwiczeń. Uwzględnia podłoże genetyczne zachowań trudnych do uchwycenia wynikających z wpływu emocji na odżywianie. Wskazuje również, jak dostosować aktywność fizyczną do posiadanych predyspozycji.

MODUŁ MICRO

Zawiera informacje dotyczące metabolizmu, wchłaniania i transportu witamin i składników mineralnych: A, B6, B9, B12, C, D, E i choliny oraz wapnia, magnezu i żelaza. Ułatwi dostosowanie diety i suplementacji do faktycznych potrzeb organizmu, a co za tym idzie – poprawę koncentracji i zdolności do szybkiej reakcji.

MODUŁ SENSOR

Wskazuje predyspozycje do wystąpienia nietolerancji na gluten, laktozę, fruktozę i nadwrażliwości pokarmowych o podłożu genetycznym – niezmiennych przez całe życie. Często wiążą się one z niespecyficznymi objawami, które mogą wystąpić nawet kilkadziesiąt godzin po spożyciu danego produktu. Ociężałość, senność, ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle głowy czy problemy ze strony układu pokarmowego mogą być spowodowane produktami codziennie występującymi w diecie.

MODUŁ HEALTH

Nastawiony jest przede wszystkim na profilaktykę zdrowia i zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób dietozależnych, ale również wprowadzenie działań wspierających proces leczenia, jeśli choroba już wystąpiła. Identyfikuje geny odpowiedzialne za predyspozycje do rozwoju hipercholesterolemii, hiperglikemii, najgroźniejszej dla zdrowia otyłości brzusznej czy zespołu metabolicznego.

MODUŁ DETOX

Określa potencjał antyoksydacyjny organizmu – predyspozycje genetyczne do walki z nadmiarem wolnych rodników oraz potencjał detoksykacyjny – poziom endogennej ochrony przed toksynami pochodzącymi z nieprawidłowej diety i środowiska. Wskazuje w jaki sposób wesprzeć organizm, aby zwiększyć jego odporność, spowolnić proces starzenia, zadbać o młody i zdrowy wygląd skóry oraz przyspieszyć proces regeneracji po wzmożonym wysiłku fizycznym czy kontuzji.

FIT SPORT

Badanie FIT Sport określa indywidualne predyspozycje genetyczne niezbędne do zoptymalizowania treningu, poprawienia wyników sportowych i przyspieszenia procesu regeneracji organizmu pacjenta. FIT Sport odpowiada na pytanie do jakich dyscyplin sportowych Twój organizm jest predysponowany i jak prowadzić trening w określonym rodzaju wysiłku, jak dobrać czas i częstotliwość treningów, aby osiągać najlepsze wyniki oraz z jaką intensywnością trenować, aby nie przeciążać organizmu i osiągnąć założone cele (np. budowanie masy mięśniowej).

EFEKT BADANIA

Wynik badania iGenesis Plus to około 70 stron szczegółowej, indywidualnie dopasowanej do pacjenta analizy obejmującej:

 1. Raport iGenesis – analizę korelacji ponad 100 polimorfizmów genów odpowiedzialnych za predyspozycje do przetwarzania makro i mikroskładników odżywczych, rozwoju chorób dietozależnych oraz procesów odpowiedzialnych za starzenie się organizmu.
 2. Zalecenia żywieniowe – indywidualne wytyczne dotyczące sposobu odżywiania, uwzględniające predyspozycje genetyczne oraz schemat żywieniowy zawierający dokładne informacje, jakie produkty i w jakich ilościach należy wprowadzić, a z których powinno się zrezygnować.
 3. Wytyczne treningowe - indywidualne wskazówki dotyczące predyspozycji do aktywności fizycznej.
 4. Konsultacje z dietetykiem –dwie konsultacje dietetyczne: pierwszą, której głównym elementem jest omówienie wyników oraz drugą, której celem jest kontrola wprowadzonych wytycznych.

Znane osoby, które skorzystały z pakietu konsultacji genetycznych to m.in.:

 1. Adam Małysz – polski skoczek narciarski, czterokrotny medalista olimpijski, kierowca rajdowy
 2. Anna Lewandowska – mistrzyni świata, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Polski w karate tradycyjnym
 3. Małgorzata Kożuchowska – aktorka
 4. Martyna Wojciechowska – podróżniczka i redaktor naczelna National Geographic
 5. Maciej Dowbor – dziennikarz i prezenter telewizyjny, triathlonista
 6. Joanna Krupa – polsko-amerykańska modelka i aktorka, prowadząca programy telewizyjne
 7. dr Michał Wilk – wielokrotny Mistrz Polski w Trójboju Siłowym
 8. Tomasz Brzóska – trener personalny i reprezentant Polski w Fitness Gimnastycznym
 9. Drużyna kolarzy CCC Polsat Polkowice
 10. Mateusz Ligocki – polski snowboardzista, olimpijczyk, zawodnik klubu sportowego AZS AWF Katowice
 11. Jędrzej Dobrowolski – polski zawodnik narciarstwa szybkiego, czestnik najwyższej kategorii Speed One elitarnych zawodów Speed Masters FIS Speed Ski World Cup
 12. Maciej Bydliński – polski narciarz alpejski, wielokrotny indywidualny Mistrz Polski, reprezentant klubu AZS-AWF Katowice

 

Cennik do pobrania w formacie pdf - (kliknij) cennik dietetyka Derma Clinique.

Badania genetyczne wykonuje dietetyk kliniczny i sportowy- mgr Anna Kołdon.

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com