teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Pułapki wakacji: jak nie stać się babcią

ochrona skóry w wakacje

Słońce kojarzy się z wakacjami, plażą i wypoczynkiem. Dla wielu osób idealny urlop oznacza leżenie na piasku i opalanie się. Złotobrązowy kolor skóry jest dowodem, że wakacje były udane. Bardzo często, rozkoszując się upalnym latem, zapominamy o tym, że promieniowanie ultrafioletowe przyspiesza starzenie i jest szkodliwe dla zdrowia.

Promieniowanie UVA i UVB

Promieniowanie słoneczne składa się z fal UVA, UVB i UVC. Fale UVC są pochłaniane przez warstwę ozonową, natomiast pozostałe rodzaje promieni docierają do ziemi i wywierają wpływ na ludzki organizm. Fale UVA stanowią 95% promieniowania i są główną przyczyną starzenia się skóry, ponieważ wnikają głęboko w tkanki i uszkadzają włókna kolagenowe. Promieniowanie UVB jest źródłem witaminy D i odpowiada za powstawanie opalenizny. Jednak w nadmiarze prowadzi do oparzeń słonecznych, rumienia, a nawet nowotworu skóry – czerniaka.

Fotostarzenie

Starzenie się skóry pod wpływem promieniowania ultrafioletowego jest poważnym zagrożeniem, dlatego doczekało się szeregu badań, a także odrębnego terminu – fotostarzenie. Określa się tak uszkodzenia skóry spowodowane przez intensywne i długotrwałe działanie promieni słonecznych. Widocznymi skutkami fotostarzenia są zmarszczki, przebarwienia oraz zwiotczenie i szorstkość skóry. Fotostarzenie sprawia, że wyglądamy starzej, niż na to wskazuje data urodzenia.

Jak się chronić przed promieniowaniem słonecznym

Promieniowanie ultrafioletowe jest szkodliwe, ale nie trzeba z tego powodu wpadać w panikę i zamykać się w ciemnym pomieszczeniu lub wzorem prababć, chować twarz pod ogromną parasolką. Przestrzeganie kilku prostych zasad, pozwoli bezpiecznie korzystać ze słońca:

• Unikanie słońca w godzinach 10.00 – 15.00, czyli w czasie, gdy natężenie promieniowania jest największe.

• Stosowanie filtrów UVA i UVB, w postaci kremów i balsamów oraz chronić oczy okularami słonecznymi z filtrem.

• Regularne zabiegi fotoodmładzania.

Fotoodmładzanie twarzy w Derma Clinique

Bywa tak, że doskonały nastrój, po urlopie, może zepsuć spojrzenie w lustro. Chwila zapomnienia na słońcu, brak kremu ochronnego i w efekcie cera jest wysuszona, pojawiły się przebarwienia lub pogłębiły zmarszczki. Na szczęście w gabinecie medycyny estetycznej Derma Clinique, można sobie skutecznie poradzić z tymi problemami.

Ogólny stan zmęczonej słońcem i wysuszonej skóry poprawi mezoterapia. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu w tkankę podskórną preparatów odżywczych, nawilżających i wybielających – w zależności od indywidualnych potrzeb. Kompleksy regenerujące oparte są na bazie kwasu hialuronowego, odpowiadającego za intensywne nawilżanie skóry oraz zwalczających objawy starzenia antyoksydantów, aminokwasów, minerałów i witamin. Pozytywne efekty, w postaci głębokiego nawilżenia i rozjaśnienia cery oraz spłycenia drobnych zmarszczek daje seria zabiegów mezoterapii powtarzanych w odstępach dwutygodniowych.

Natomiast gdyby po lecie znacznie pogłębiły się zmarszczki, jest to dobry moment na podjęcie radykalnej walki z nimi. Jeśli cierpimy na nadmiar zmarszczek mimicznych, gładką cerę pomoże odzyskać toksyna botulinowa, zawarta w preparatach takich, jak Botox. Rezultaty osiągnięte za pomocą botuliny utrzymują się ok. 6 miesięcy. W przypadku zmarszczek spowodowanych utratą objętości i zwiotczeniem skóry, warto pomyśleć o wypełniaczach zawierających usieciowany kwas hialuronowy, który doskonale wygładza zmarszczki. Liftingujący efekt utrzymuje się średnio pół roku.

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com