teleporada

teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Trądzik na talerzu. Czyli o tym jak dieta wpływa na zmiany trądzikowe.

trądzik co jeść

Czy można obwiniać nieprawidłowe nawyki żywieniowe za powstawanie zmian trądzikowych??? To częste pytanie w gabinecie lekarskim, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z pewnością zła dieta nie jest przyczyną powstawania trądziku, ale jest jednym z czynników, który może nasilać trądzik. Dlaczego może? Bo prawda jest taka, że wiele osób borykających się z trądzikiem po przejściu na bardzo zdrowy tryb odżywiania nie widzi poprawy jakości swojej skóry a są tacy, którzy odstawili nabiał, słodycze i widzą spektakularną poprawę. Do tematu trzeba podejść zdroworozsądkowo i jeżeli ktoś zauważa, że po zjedzeniu tabliczki czekolady lub wypiciu litra mleka na następne dni pojawiają się grudki, krostki i stany zapalne to powinien nie przyjmować takich produktów (pomijając aspekt zdrowotny takiego odżywiania !!!). Jeżeli po pikantnych i ostrych potrawach trądzik się nasila także należy z niego zrezygnować.

Na co należy zwrócić uwagę?

Najwięcej badań potwierdzających związek nasilenia trądziku z dietą dotyczy wpływu produktów o wysokim indeksie glikemicznym, z dużą ilością nabiału oraz obniżoną ilością wielonasyconych kwasów tłuszczowych. Produkty z wysokim indeksem glikemicznym to słodycze, białe pieczywo, biały ryż czy np. makaron, produkty te powodują szybki wzrost poziomu glukozy we krwi. Dla wielu osób są to produkty ulubione, jednak dla dobra swojej skóry warto je ograniczyć. Warto także ograniczyć ilość przetworów mlecznych- serków, mleka oraz jogurtów.

Unikajmy solenia potraw, dodawani do nich ulepszaczy smaku typu vegeta. Jedną z dróg ich eliminacji jest skóra, w tym gruczoły łojowe, które mogą być podrażniane przez zbyt dużą ich ilość soli mineralnych.

Chociaż liczba badań zajmujących się analizą wpływu diety na nasilanie trądziku ciągle wzrasta wciąż nie ma jednoznacznych odpowiedzi na wiele pytań.

Podsumowując, dieta może mieć wpływ na nasilenie trądziku.  Niemniej jednak pamiętajmy, że dopiero w połączeniu z odpowiednio dobraną pielęgnacją skóry, a często także leczeniem p/trądzikowym możemy cieszyć się zdrową skórą.

Obserwujmy się, zastanówmy się co jemy, a wtedy sami zauważamy co nam szkodzi!!!

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com