teleporada

teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Przebarwienia

Problem przebarwień dotyczy wielu osób w różnym wielu i jest jedną z częstszych dolegliwość z powodu, której pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Leczenie przebarwień powinna rozpocząć prawidłowo postawiona diagnoza a następnie dobranie indywidualnego programu terapeutycznego. Walka z przebarwieniami wymaga cierpliwości oraz dużej współpracy lekarz-pacjent. Nie ma jednego sposobu na usunięcie przebarwień.

Do powstania przebarwień prowadzą najczęściej ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zaburzenia hormonalne lub istniejące wcześniej stany zapalne skóry (np. wykwity trądzikowe). Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest znalezienie przyczyny przebarwień.

Do najczęstszych przebarwień występujących na twarzy należą ostuda, przebarwienia potrądzikowe oraz palmy soczewicowate.

Przebarwienia potrądzikowe.

Do najczęstszych powikłań trądziku należą blizny zanikowe oraz przebarwienia pozapalne. Ustalenie odpowiedniego programu terapeutycznego, uwzględniające różne metody leczenia pozwalają z dobrym efektem zmniejszyć ich widoczność.

W leczeniu przebarwień pozapalnych skuteczne są peelingi chemiczne zawierające w swoim składzie substancje hamujące melanogenezę oraz zabiegi laserowe.

Peelingi medyczne w leczeniu przebarwień pozapalnych.

Stosowanie peelingów w leczeniu trądziku może być stosowane jako leczenie wspomagające terapię lub jako terapia niwelująca potrądzikowe blizny i przebarwienia po zakończonym leczeniu. W zależności od celu terapii dobierana jest technika wykonania, tak aby głębokość i zasięg złuszczania był odpowiedni. Do najczęściej stosowanych należą peeling zawierające kwas salicylowy, pirogronowy, glikolowy oraz trójchlorooctowy. Bardzo ważna jest pielęgnacja po zabiegu, która zapobiega dalszemu powstawaniu przebarwień oraz stosowanie filtrów ochronnych z dużym faktorem ochronnym najlepiej 50+.

Laseroterapia w leczeniu przebarwień pozapalnych.

Stosowanie laserów oraz IPL może być metodą wspomagającą leczenie przebarwień pozapalnych.

Plamy soczewicowate.

Plamy soczewicowate, zwane także starczymi. Są to plamy w odcieniach koloru brązowego, najczęściej lokalizują się na skroniach, dekolcie oraz grzbietach dłoni. Skuteczne w ich usuwanie jest stosowanie miejscowo kwasu trójchlorooctowego oraz laseroterapia. 

Ostuda.

U około 70% kobiet ciężarnych na twarzy pojawiają się plamy barwnikowe nazywane ostudą ciężarnych, maską ciążową lub chloasmą. Zmiany takie pojawiają się także u kobiet przyjmujących doustną antykoncepcję, często kilka lat po rozpoczęciu jej stosowania.

Powstanie ostudy na twarzy zależy od wpływu czynników hormonalnych, uwarunkowań genetycznych oraz ekspozycji na promieniowanie UV.

Ostuda stanowi duży problem estetyczny i leczniczy, gdyż zmiany mają tendencję do samoistnego lecz długotrwałego i niepełnego ustępowania po ciąży (obserwowana jest duża nawrotowość zmian w kolejnych ciążach). U kobiet nie będących w ciąży zmiany mimo skutecznej terapii także mają tendencję do nawrotów. Do bezpiecznych oraz skutecznych peelingów należy mi.in peeling Yellow Peel.

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com