teleporada

teleporada

  Zadzwoń i umów się teraz  792 305 990  

Lipoliza iniekcyjna AQUALYX

Co to jest lipoliza iniekcyjna AQUALYX?

Lipoliza iniekcyjnaJedną z metod redukcji nadmiaru tkanki tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega na ostrzykiwaniu okolic nadmiernie otłuszczonych specjalnym roztworem, który powoduje uszkodzenie i rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg jest przeznaczony dla osób, które nie potrafią się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej w jakiejś okolicy. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się, jeżeli zabieg stosowany jest na okolice otłuszczenia tzw. pierwszorzędowe. Należą do nich te okolice, które nie reagują na dietę, ćwiczenia fizyczne. Do takich okolic należą np.: zewnętrzna strona ud (tzw. „bryczesy”), biodra, wewnętrzna powierzchnia ud oraz kolan.

Co to jest AQUALYX i na czym polega jego działanie?

AQUALYX to nazwa handlowa preparatu, który jako jedyny na świecie jest zarejestrowany do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Preparat podawany jest metodą intralipoterapii, która polega na podawaniu preparatu przy pomocy igły głęboko w tkankę tłuszczową. AQUALYX zawiera w swoim składzie detergenty, które niszczą błonę komórkową komórki tłuszczowej oraz rozpuszczają tłuszcz. Uwolnione lipidy transportowane są do wątroby oraz wydalane z organizmu przez nerki.Lipoliza iniekcyjna Aqualyx

Na jakie okolice może być stosowany AQUALYX?

  1. kończyny górne – w okolicy tricepsu
  2. fałdy na plecach (poniżej żeber)
  3. brzuch
  4. biodra
  5. „bryczesy”
  6. okolica podpośladkowa
  7. wewnętrzna strona ud
  8. wewnętrzna strona kolan
  9. podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy

Jak wygląda zabieg?

Po odpowiedniej kwalifikacji pacjenta do zabiegu, dokonaniu pomiarów obwodów, grubości tkanki tłuszczowej i wykonaniu dokumentacji fotograficznej lekarz przystępuje do części właściwej zabiegu. 

W okolicę poddaną zabiegowi lekarz przy pomocy odpowiedniej igły wprowadza preparat AQUALYX średnio z 2-4 nakłuć. Wkłucia nie są bolesne, wobec czego nie ma konieczności stosowania znieczulenia miejscowego w trakcie zabiegu.

Zabieg trwa około 15-20 minut

Czy zabieg jest bolesny?

Sam zabieg nie jest bolesny, wprowadzone substancje aktywne powodują niewielkie pieczenie, mrowienie oraz swędzenie. Po zabiegu skóra nad miejscem poddanym zabiegowi jest ucieplona oraz zaczerwieniona. Dolegliwości bólowe pojawiają się kilka minut po zabiegu, mogą trwać około 3-7 dni i polegają na wzmożonej tkliwości, obrzęku i uciepleniu miejsca poddanemu zabiegowi. Dyskomfort/ból po zabiegu związany jest ze stanem zapalnym tkanki tłuszczowej jakie wywołuje roztwór AQUALYX. Jest to efekt pożądany, który prowadzi do uszkodzenia błon komórkowych komórek tłuszczowych i uwolnienia z nich lipidów, które następnie są metabolizowane przez wątrobę. Wobec czego nie należy stosować po zabiegów leków które działają przeciwzapalnie jak np. Nurofen, Ibum, Ketonal. Można stosować leki przeciwbólowe jak Paracetamol, Tramal. Po zabiegu należy nosić nieprzylegającą odzież, gdyż dodatkowy ucisk może nasilać dyskomfort. Można miejscowo okładać okolice poddane zabiegowi lodem. Jak po każdym zabiegu do którego używane są igły mogą powstać siniaki lub wybroczyny.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Lekarz ustala indywidualnie ile zabiegów będzie potrzebnych do osiągnięcia rezultatów. Kolejny zabieg może być powtórzony po 3-4 tygodniach.

Czy zabieg daje trwałe rezultaty?

TAK, jeżeli pacjent nie przytyje.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

• Uczulenie na lidokainę- która dodawana jest do preparatu AQUALYX

• Ostre choroby nerek i wątroby

• Cukrzyca

• Niewyrównana niedoczynność/nadczynność tarczycy

• Ciążą, karmienie piersią

• Wiek < 18 r.ż

Czy po zabiegu mogę uprawiać sport?

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności zawodowej, do codziennych obowiązków. Jednak przez około 7-14 dni, w zależności od indywidualnej tolerancji/dolegliwości bólowych, nie należy uprawiać intensywnych wysiłków fizycznych. W trakcie zabiegu, w zależności także od okolicy poddanej zabiegowi lekarz przekaże dokładnie informacje pacjentowi jakich ćwiczeń i jakiej aktywności fizycznej należy unikać. Do 7 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny oraz basenu.

Jaka jest cena zabiegu?

W zależności od okolicy poddawanej zabiegowi i lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej do zabiegu na jedną okolice zużywane jest od 1 do 5 ampułek preparatu. 

Cena 1 ampułki wynosi 200 zł

Przykładowe zużycie preparatu: 

• brzuch- (2-4 ampułki na zabieg)

• biodra- (1-3 ampułki na zabieg)

• bryczesy (2-4 ampułki na zabieg)

• okolica podpośladkowa (2-4 ampułki na zabieg)

• wewnętrzna powierzchnia ud, kolan (1-2 ampułki na zabieg)

• podwójny podbródek/modelowanie konturu rzuchwy (1 ampułka na zabieg)

Ważne:

AQUALYX jest alternatywą dla liposukcji ale jej nie zastępuje.To zabieg znaczniej mnie inwazyjny i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

Najlepsze efekty uzyskuje się osób z prawidłową lub nieznacznie powyżej normy masą ciała.

Zapraszamy na stronę preparatu: www.aqualyx.com.pl

  

"Tak, to jest coś dla mnie, jak mogę się zapisać?"

Zadzwoń tel. 792 305 990

 

Jeżeli rejestracja jest nieczynna to:

Zostaw kontakt, wypełnij poniższy formularz oddzwonimy.

Uwaga! Nasza rejestracja nie jest czynna całą dobę, a w godzinach szczytu telefony są często zajęte. Dla Twojej wygody wypełnij teraz formularz. Oddzwonimy do Ciebie w celu umówienia dogodnego terminu.

 

 

Cennik gabinetu medycyny estetycznej

 

Pytanie do dermatologa

pytanie do dermatologa Aleksandra Żerdzińska

Ostatnie posty:

 

promocja dermaclinique

 

box voucher prezent

voucher na prezent derma clinique

 

Galeria zdjęć gabinetu medycyny estetycznej

Derma Clinique

Zostaw e-mail poinformujemy Cię nowościach i promocjach.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

JSN Metro is designed by JoomlaShine.com